Scroll Top

Deklaracja dostępności

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Węgrowie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej www.spzoz.wegrow.pl zgodnie z  Ustawą  z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych (Dz. U. 2019 r. poz. 848) oraz Decyzją wykonawczą Komisji (UE) 2018/1523 z dnia 11 października 2018 r. ustanawiającą wzór oświadczenia w sprawie dostępności zgodnie z dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/2102 w sprawie dostępności stron internetowych i mobilnych aplikacji organów sektora publicznego.
Niniejsze oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej www.spzoz.wegrow.pl
W Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Węgrowie przeprowadzono samoOcenę dostępności dla osób niepełnosprawnych cyfrowej strony internetowej w odniesieniu do wytycznych określonych w załączniku do ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. oraz skorzystano z dostępnego narzędzia do oceny strony: Test – European Internet Inclusion Initiative, (http://checkers.eiii.eu/), z którego wynika, że strona internetowa www.spzoz.wegrow.pl spełnia wymagania w 93%.
Status pod względem zgodności
Strona internetowa www.spzoz.wegrow.pl jest częściowo zgodna z wytycznymi dla dostępności treści internetowych w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych (załącznik do ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. poz. 848), z powodu niezgodności wymienionych poniżej:
  1. Brak opisów tekstowych dla obrazków.
Informacje dodatkowe.
  1. Publikacja strony www.spzoz.wegrow.pl
  2. Strona aktualizowana na bieżąco.
  3. W menu ˃ O nas > Kontakt zawarte są:
    • dane teleadresowe
  4. W menu ˃ Pacjent zawarta jest:
    • deklaracja dostępności cyfrowej
  5. W menu ˃ Pacjent > Jak dojechać zawarta jest:
    • informacja o dostępności architektonicznej
  6. W menu ˃ Pacjent > Prawa i obowiązki pacjenta zawarty jest:
    • link do strony Rzecznika Praw Obywatelskich
  7. Na każdej stronie w prawym dolnym rogu znajdują się narzędzia zwiększające czytelność strony dla osób niepełnosprawnych niedowidzących
W zakresie braku dostępności cyfrowej należy kontaktować się z pracownikiem IT nr. telefonu 25 506 55 09. Osobą kontaktową jest inż. Marcin Jakimiak, m.jakimiak@spzoz.wegrow.pl.
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Węgrowie dołoży wszelkich starań, aby dostępność i użyteczność strony internetowej www.spzoz.wegrow.pl była na poziomie WCAG 2.1.
Informacja dla użytkowników niepełnosprawnych
  • Użytkownicy korzystający wyłącznie z klawiatury mogą swobodnie poruszać się po serwisie za pomocą klawisza Tab.
  • Wprowadzono ułatwienia dostępu: powiększ tekst, zmniejsz tekst, skala szarości, wysoki kontrast, negatyw, jasne tło, podkreślone odnośniki, czytelna czcionka. Dzięki temu materiały dostępne na stronie są czytelne dla osób z problemami narządu wzroku.
  • Osoby zamieszczające teksty na stronie dokładają starań, aby były one zrozumiałe oraz formatowane w sposób zgodny z zasadami dostępności.
  • Ruch, animacje, banery – żaden element serwisu nie miga w tempie szybszym niż 3 razy na sekundę.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Link do strony internetowej Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Na kompleks podmiotu leczniczego pn. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Węgrowie  składają się następujące budynki:
I. SZPITAL POWIATOWY W WĘGROWIE
1. BUDYNEK GŁÓWNY
Przed budynkiem głównym szpitala znajduje się parking z wyznaczonymi miejscami dla osób niepełnosprawnych.
  • Izba Przyjęć
    Wejście do Izby Przyjęć znajduje się na parterze, prowadzi przez podjazd, bez żadnych schodów.
  • Pracownia Diagnostyki Obrazowej
    Z wejścia głównego można dostać się do pracowni kierując się korytarzem na lewo.
  • Pracownia Diagnostyki Laboratoryjnej
    Punkt poboru materiału do badań laboratoryjnych znajduje się w Laboratorium, które jest po prawej stronie po wejściu do szpitala.
  • Pracownia Diagnostyki Kardiologicznej
    Znajduje się przy Oddziale Internistyczno-Kardiologicznym na 1. piętrze.
  • Pracownia Ultrasonografii
    Z wejścia głównego można dostać się do pracowni kierując się korytarzem na prawo.
  • Pracownia TK
    Z wejścia głównego można dostać się do pracowni kierując się korytarzem na prawo.
  • Pracownia MM
    Z wejścia głównego można dostać się do pracowni kierując się korytarzem na lewo.
  • Pracownia Endoskopii
    Znajduje się z tyłu budynku szpitala, można dostać się do pracowni zarówno zjazdem dla wózków inwalidzkich, jak i schodami.
  • Blok Operacyjny
  • Oddział Chirurgii Ogólnej
    Znajduje się na parterze budynku głównego wraz z toaletami dla osób niepełnosprawnych.
  • Oddział Internistyczno-Kardiologiczny
    Znajduje się na 1. piętrze, gdzie można dostać windą. Korytarze i pomieszczenia są dostosowane dla osób na wózkach inwalidzkich oraz toalety dla osób niepełnosprawnych.
  • Oddział Ginekologiczno-Położniczy
    Znajduje się na parterze. Wejście do tego oddziału znajduje się po lewej stronie na dziedzińcu głównym szpitala.
  • Oddział Neonatologiczny
    Znajduje się na 1. piętrze budynku głównego, gdzie można dostać windą wraz z toaletami dla osób niepełnosprawnych.
  • Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii
2. ODDZIAŁ PEDIATRYCZNY
Oddział znajduje się w odrębnym budynku po prawej stronie na dziedzińcu głównym szpitala. Toalety dla osób niepełnosprawnych są dostępne.

 

3. PRACOWNIA REZONANSU MAGNETYCZNEGO
Pracownia znajduje się w budynku jednopiętrowym za szpitalem.

 

II. BUDYNEK ADMINISTRACYJNY
Budynek administracyjny jest trzypiętrowy, z wejściem od placu, na który jest wjazd od ulicy Kościuszki. Znajdują się w nim pomieszczenia administracji zakładu.

 

III. PRZYCHODNIA SPECJALISTYCZNA
1. Przychodnia Rejonowo-Specjalistyczna w Węgrowie, ul. Przemysłowa 7
W budynku znajdują się poradnie: Medycyny Pracy, Neurologiczna, Kardiologiczna, Alergologiczna, Okulistyczna, Endokrynologiczna, Reumatologiczna, Diabetologiczna, Zdrowia Psychicznego oraz Gruźlicy I Chorób Płuc. Budynek jest dwupiętrowy, dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych: posiada windę, podjazdy dla wózków inwalidzkich i dostosowane toalety oraz miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych przed przychodnią.
2. Przychodnia Rejonowo-Specjalistyczna w Węgrowie, ul. Mickiewicza 5
W budynku znajdują się poradnie: Chirurgiczna, Ortopedyczna, Stomatologiczna i Ginekologiczno-Położnicza oraz nocna i świąteczna pomoc lekarska.
Budynek jest dwupiętrowy, dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych: posiada windę, podjazdy dla wózków i dostosowane toalety.

 

IV. OŚRODEK PODSTAWOWEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ
1. Przychodnia Rejonowo-Specjalistyczna w Węgrowie, ul. Przemysłowa 7
Budynek jest dwupiętrowy, dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych: posiada windę, podjazdy dla wózków inwalidzkich i dostosowane toalety oraz miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych przed przychodnią.

 

2. Przychodnia Rejonowa w Łochowie, ul. Aleja Pokoju 73
Budynek jest dwupiętrowy, dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych: posiada windę, podjazdy dla wózków inwalidzkich i dostosowane toalety oraz miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych przed przychodnią.

 

3. POZ w Kosowie Lackim, ul. Słoneczna 8
Gabinety znajdują się na parterze. Budynek jest wyposażony w podjazd dla wózków inwalidzkich oraz toaletę dostosowaną dla osób niepełnosprawnych.

 

4. WOZ w Ostrówku, ul. Fabryczna 26
Gabinety znajdują się na parterze. Budynek jest wyposażony w podjazd dla wózków inwalidzkich oraz toaletę dostosowaną dla osób niepełnosprawnych.

 

5. WOZ w Czerwonce-Folwark 10
Budynek jest piętrowy, wyposażony w podjazd dla wózków inwalidzkich oraz toaletę dostosowaną dla osób niepełnosprawnych.

 

6. WOZ w Wyszkowie 49A
Gabinety znajdują się na parterze. Budynek jest wyposażony w podjazd dla wózków inwalidzkich oraz toaletę dostosowaną dla osób niepełnosprawnych.

 

Budynki należące do kompleksu leczniczego nie są wyposażone w pętle indukcyjne, oznaczenia w alfabecie Braill’a ani oznaczenia kontrastowe lub w druku powiększonym, jak również głośniki systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące. Nie ma możliwości skorzystania z usług tłumacza migowego oraz wejścia z psem asystującym i psem przewodnikiem.