Scroll Top

Jubileusz 100 – lecia Szpitala Powiatowego w Węgrowie

Minęło już 100 lat od kiedy w Węgrowie powstał szpital powiatowy. Z tej okazji w dniu 19.03 (wtorek) w restauracji „U Ojdanów” w Węgrowie odbyła się uroczystość  Jubileuszu 100 – lecia Szpitala Powiatowego w Węgrowie.

Uroczystość zgromadziła byłych i obecnych pracowników węgrowskiego SPZOZ-u, przedstawicieli Samorządu Województwa Mazowieckiego, Samorządu Powiatu Węgrowskiego wraz z wójtami z terenu powiatu, władze miasta Węgrowa, duchownych, dyrektorów sąsiednich SPZOZ-ów i innych instytucji. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w Szpitalnej Kaplicy w Węgrowie. Jubileusz w sali rozpoczął zastępca Dyrektora ds. Medycznych SPZOZ w Węgrowie Tomasz Czerski, a gości powitała Pani Ewa Besztak Starosta Powiatu Węgrowskiego. W swoim wystąpieniu Dyrektor SPZOZ w Węgrowie Artur Skóra przybliżył zgromadzonym historię szpitala. Za datę powstania szpitala powiatowego w Węgrowie uznaje się 1923 rok – jest to data poświęcenia placówki. Dyrektor przedstawił funkcjonowanie placówki, jej pracowników oraz świadczenia medyczne jakie można w niej wykonać. Jubileusz był także okazją do podsumowań i podziękowań. Członkini zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc przekazała na ręce Dyrektora Artura Skóry dyplom i medal „Pro Masovia” przyznany SPZOZ w Węgrowie przez Marszałka Województwa Adama Struzika. Dyplomy otrzymali również wyróżniający się pracownicy SPZOZ. Gratulacje i życzenia dalszego rozwoju placówki wraz z podziękowaniami za dotychczasową pracę, złożyli również Biskup Drohiczyński ks. Piotr Sawczuk, poseł Maria Koc, senatorowie Maciej Górski i Waldemar Kraska, starosta Ewa Besztak, wicestarosta Marek Renik                      i przewodniczący rady powiatu Leszek Redosz, burmistrz miasta Węgrowa Paweł Marchela wraz z zastępcą burmistrza Haliną Ulińską i przewodniczącą rady miejskiej Beatą Gashi, dyrektorzy SPZOZ-ów z: Siedlec, Sokołowa Podlaskiego, Wyszkowa, Garwolina i Józefowa oraz wójtowie i burmistrzowie miast i gmin powiatu węgrowskiego na czele z wójtem gminy Liw Bogusławem Szymańskim. Dyrektor Artur Skóra wręczył również przygotowane prezenty. Wyróżnieni pracownicy otrzymali kryształowe kielichy, a zaproszonym gościom wręczono róże dla Pań zaś cygara dla Panów.

Uroczystości towarzyszyły występy:  pianisty Kacpra Jastrzębskiego oraz wokalistki Pauliny Mieszało, która jest pracownikiem laboratorium Szpitala Węgrowskiego.

Uroczystość 100-lecia Szpitala Powiatowego w Węgrowie zakończyła się występem  aktorki i piosenkarki Olgi Bończyk.